دستگاه مخمل پاش

چاپ فلوک پاشش الیاف مویی شکل که درازی آنها درحدود 1 میلیمتر ،به روی کار است بگونه ای که نتیجه کار شبیه پارچه مخمل میگردد

دستگاه مخمل پاش (فلوک)

دستگاه مخمل پاش 2 نوع دارد: نوع اول فقط برای چاپ بر روی پارپه و کاغذ, نوع دوم بر روی هر سطح و جنسی ( در ب- دیوار- پنجره و.. ) قابل اجراست.

1 – فلوک چیست ؟
2 – کاربردهای چاپ فلوک
3 – آماده سازی میز کار
4 – کار با دستگاه
5 – نحوه چسب زنی روی لباس و انواع چسب
6 – نحوه پاشش روی لباس
7 – تست کیفیت چاپ

فلوک چیست ؟

چاپ فلوک پاشش الیاف مویی شکل که درازی آنها درحدود 1 میلیمتر ،به روی کار است بگونه ای که نتیجه کار شبیه پارچه مخمل میگردد.برخورد الیاف به چسب روی کار باعث فرورفتن و چسبیدن الیاف در داخل چسب شده و پس از خشک شدن چسب ، ظاهری مانند تكه اي از پارچه مخمل پيدا ميكند.انتخاب چسب مناسب می تواند کمک زیادی در کیفیت کار داشته باشد. اولا چسب پایه آب بهترین گزینه است زیرا جریان بار الکتریکی در آن بسهولت انجام می گیرد ، ثانیا نوع چسب از نظر ضد آب بودن یا هواخشک بودن و نظایر آن بسته به کاربرد انتخاب می گردد. هدف این است که الیاف به بهترین شکل داخل چسب وارد شده و تا زمان خشک شدن همانگونه باقی بماند . برای اینکه الیاف بصورت ایستاده قرار گیرد تانقش برجسته ایجاد گردد از میدان الکتریکی برای بار دار شدن الياف استفاده مي شود.

ایجاد میدان دافعه بین الیاف باردار باعث قرارگرفتن ایستاده الیاف می شود .اگر ولتاژباردار کننده وجود نداشته باشد الیاف بصورت خوابیده روی چسب افتاده و جلوه برجسته بودن طرح از بين مي رود.

الیاف یا پودر رنگ ، هم از جهت رنگ و هم از جهت ابعاد دارای تنوع می باشند . این ابعاد از 0.5 ميليمتر تا 10ميليمتر متغیر است .

پاسخ دهید

فیلدهای اجباری مشخص شده است.*